Legătură de suflet între parohia noastră și copiii parohiei ortodoxe din Butare (Rwanda), prin efortul rasoforei Mihaela / Hilfe für die (orthodoxen) Kinder in Rwanda (aus dem Erlös unseres Weihnachtsbasars)

În urma proiectului „Târg de Crăciun” (podoabe de Crăciun confecționate de copii si mame din parohia noastra), coordonat de preoteasa Patricia Moga, s-a strâns o sumă de bani pe care Parohia a donat-o Mitropoliei ortodoxe de Rwanda și Burundi prin intermediul rasoforei Mihaela, care activează ca maică misionară în această Mitropolie.

Maica a reușit să cumpere peste 100 de pachete consistente de mâncare și dulciuri pentru o parohie din vestul Rwandei, din Butare. După un drum de 5-6 ore, dânsa s-a întâlnit cu familiile, copiii și preotul parohiei (sute de persoane) și a putut împărți aceste daruri de Crăciun venite din inimă de la parohia noastră din Viena.

Mulțumim rasoforei Mihaela pentru acest efort și pentru jertfelnicie!

Mulțumim copiilor și doamnelor care au confecționat podoabele de Crăciun în scop caritabil.

Alte fotografii și filme găsiți la: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=245003261052725&id=100066291597193&sfnsn=mo