Bazarul de Crăciun: sute de podoabe confecționate de copii. Școala Parohială, săpt. a 11-a. / Adventsbasar: Hunderte Öko-Weihnachtsartikel – von Kindern und Jugendlichen handgemacht

Duminică, 4 decembrie, după Sf. Liturghie, a avut loc tradiționalul „bazar de Crăciun“ al parohiei noastre. Spre deosebire de alți ani, când podoabele – din materiale naturale – erau realizate de adulți și de copii, anul acesta cele câteva sute de articole au fost confecționate în exclusivitate de copiii Școlii Parohiale (6-16 ani), sub îndrumarea doamnelor Nicoleta L., Claudia Ș., Dana O. și Ana P., ajutate de Daniela T., Mărioara W., Mirela P., Maria P.

Bazarul a fost un succes total. Nu a mai rămas nici o podoabă pe mesele de expoziție!

Suma colectată în urma donațiilor primite pentru achiziționarea acestor podoabe de Crăciun a fost – la dorința comitetului de organizare și a copiilor Școlii Parohiale – donată pentru pictura murală a Bisericii noastre.

După bazar a avut loc o agapă de suflet pentru al doilea hram al Bisericii (Sf. Ier. Andrei Șaguna), la care au participat sute de oameni. Mulțumim tuturor celor care au pregătit și au ajutat la această agapă, precum și la masa de sâmbătă pentru Școala Parohialaă.